Rodinné focení

Rodina je tam, kde život začíná a láska nikdy nekončí.

Rodinné fotky Vám velice ráda nafotím v ateliéru nebo v případě hezkého počasí i venku v přírodě. Focení je vhodné pro děti od 3 měsíců, pokud jste nestihli newborn focení. Dále věk 6-10 měsíců, kdy miminka krásně reagují na podněty, pasou koníky a začínají pomalu sedět. Děti od jednoho roku, pokud se nejedná o narozeninové focení v ateliéru, ráda přivítám venku. Ateliér dětičky moc nebaví. Proto doporučuji venkovní focení. Starší děti od 2-2,5 roku již většinou zvládají krásně ateliér, tak i venkovní focení.

Focení podle věku dětí

3-5 měsíců: Pokud jste nestihli newborn focení, doporučuji věk 3-5 měsíců. U tohoto focení mějte prosím na paměti, že miminka ještě nedrží hlavičku, takže focení probíhá z větší části u rodičů v náručí nebo v leze.

6-9 měsíců: Miminka již drží dobře hlavičku a začínají pást koníčky. Miminka se začínají smát.

10 měsíců: Dalším věkem na focení miminek je věk cca od 10 měsíce. Toto focení je velmi příjemné. Miminka začínají sedět, ale ještě většinou nechodí.

1 - 3 roky: Děti v tomto věku již umějí chodit. Jsou to takoví malí neposedové. Proto velice doporučuji "focení venku (v exteriéru)", kde díky dostaku světla se děti mohou více méně pohybovat libovolně, kde chtějí a nemusejí být jen v omezeném prostoru.

3 - více let: V tomto věku jsou většinou děti již celkem rozumné a při focení se s nimi dá krásně domluvit.

číst více