Newborn focení

"Nikdy nezapomete na okamžik, kdy prvně spatříte své miminko."

Newborn fotografování je unikátní a krásný způsob, jak zachytit první okamžiky nově příchozího člena rodiny. Tyto fotografie jsou obzvláště cenné, protože zachycují jedinečnou krásu a nevinnost novorozence v jeho prvních dnech života.

Ideální doba pro newborn focení je mezi 9. až 17. dnem života miminka, kdy se dá s miminkem lépe pracovat. Fotografování probíhá v ateliéru na Praze 6. V útulném ateliéru mám k dispozici vše potřebné pro Vás i Vaše miminko.

Při newborn fotografování se dbá na bezpečnost miminka, jeho pohodlí a bezpečí. Je důležitá zkušenosti s fotografováním novorozenců, kdy se snažím rychle reagovat na potřeby miminka.

Výsledkem je řada krásných a emotivních fotografií, které si rodina může uchovat jako krásnou vzpomínku na první chvíle se svým novým členem rodiny.

Pokud máte zájem o miminkovské fotografování, neváhejte mne kontaktovat. Ráda Vám poskytnu více informací.

Jak se objednat na newborn focení?

04

03

02

01

V den focení

Termín focení

Narození miminka

Rezervujte si termín

Již mám zprávu o narození miminka. Následně Vám nabídnu termín focení. Informace co si na focení vzít s sebou je k přečtení níže. Miminka fotím ve všední dny út, st, čt v dopoledních hodinách od 9-12.

Velice gratuluji k narození míminka. Teď je ten správný čas mi zaslat zprávu o narození a já Vám zašlu termín focení. Nejčastěji fotím miminka do 14 dnů věku.

Na newborn focení nenabízím termín předem. Je to z toho důvodu, že nevíte, kdy miminko přijde na svět. Proto dělám předběžnou rezervaci na termín předpokládaného porodu. Termín je třeba si rezervovat ještě pře porodem. Přesný termín focení domluvíme, až po narození miminka. Je potřeba zaslat zprávu ještě z porodnice.

Na focení přijíždíte ve smluvený čas. Pokud máte prosím zpoždění informujte mne. V ateliéru je příjemné teplo, aby nebyla miminku zima. Na aranžované focení připravím čelenky, dečky, košíčky. Lifestylové focení je bez rekvizit.

Objednat se

Jak se připravit na focení?

Objednání:

Novorozenecké focení je vhodné objednat ještě před narozením miminka. Nejlépe cca 2 měsíce před plánovaným porodem, kdy si Vás poznačím. Důvodem je, abych věděla, kolik miminek mohu na daný měsíc přibližně objednat. Po porodu je nutné mi cca druhý den zaslat sms zprávu, na kterou reaguji zasláním volného termín. Smsku zašlete i v případě, že budete vědět, že Vás třeba nepustí z porodnice cca 4 den, ale později. Budu o tom vědět a pokusíme se i tak najít nějaký termín, který bude vyhovovat všem. V případě, že se ozvete až později 14 den a dále, bohužel nemohu zaručit, že společně najdeme tak rychle volný termín. Miminka fotím maximálně do tří týdnů. Proto termíny nabízím kolem 14-16 dne miminka. Pokud termín vychází na dříve vůbec nevadí. Čím menší miminko je, tím se s ním snadněji manipuluje a miminka jsou spavější. U Starších miminek 3 týdnů nemohu zaručit uspání a na polohování, tak jako u mladších miminek.

Co s sebou:

Pro miminko: s sebou si prosím zabalte dostatek látkových a papírových plen, dvě dečky nebo rychlozavinovačky (na zabalení miminka při krmení), 2-4 přebalovací jednorázové podložky, dudlíček (vemte ho prosím, i když ho třeba nedáváte nebo by se nepoužil), bodýčko a klasické věci, které byste si zabalila do tašky ke kočárku.

Pro rodiče a sourozence: bílé, černé nebo smetanové svršky (tílko, tričko, košile), džíny (mohou být i těhotenské) či legíny. Prosím volte je tak, aby byly pastelových barev a bez nápisů či vzorů.

V den focení:

Většinou maminky krmí cca kolem 6-7 hodiny ranní. Prosím tedy o zaslání potvrzující smsky, že je vše v pořádku a že na focení dojedete. Další krmení je vhodné, pokud ke mě cesta do ateliéru trvá cca do hodiny, uskutečnit ještě doma těsně před cestou. Miminka v autě krásně usnou a po Vašem příchodu si je sama vybalím z autosedačky a začínáme fotit. Pokud cesta trvá déle. Tak nakrmte miminko doma a další krmení nechte, až ke mě do ateliéru. Někdy se stane, že se miminko po příjezdu vzbudí, tak dle aktuální sitace se buď dokrmí, nebo se snažíme miminko uspat. Miminko ráno prosím oblečte !!!! POUZE DO CELOPROPÍNACÍHO OVERÁLKU !!!!!. Usnadní mi to následné svlékání bez vzbuzení 🙂 S sebou si prosím také vezměte nějaké občerstvení a případně náhradní oblečení.

Délka focení:

Focení trvá 1-3 hodiny dle druhu focení. Tato doba se může zdát dlouhá, ale není tomu tak. Do této doby je zahrnut příjezd, svlékání miminka, krmení, přebalování, uspávání, výměna rekvizit, rodinné focení atd. Takže samotné focení je opravdu jen zlomkem toho, co se při Vaší návštěvě u mne v ateliéru děje.