Jak se připravit na newborn focení?

Objednání:

Novorozenecké focení je vhodné objednat ještě před narozením miminka. Nejlépe cca 2 měsíce před plánovaným porodem, kdy si Vás poznačím. Důvodem je, abych věděla, kolik miminek mohu na daný měsíc přibližně objednat. Po porodu je nutné mi cca druhý den zaslat sms zprávu, na kterou obratem reaguji a zasílám volný termín. Smsku zašlete i v případě, že budete vědět, že Vás třeba nepustí z porodnice cca 4 den, ale později. Budu o tom vědět a pokusíme se i tak najít nějaký termín, který bude vyhovovat všem. V případě, že se ozvete až později 14 den a dále, bohužel nemohu zaručit, že společně najdeme tak rychle volný termín. Miminka fotím maximálně do tří týdnů. Proto termíny nabízím kolem 14-16 dne miminka. Pokud termín vychází na dříve vůbec nevadí. Čím menší miminko je, tím se s ním snadněji manipuluje a miminka jsou spavější.

Co s sebou:

Pro miminko: s sebou si prosím zabalte dostatek látkových a papírových plen, dvě dečky nebo rychlozavinovačky (na zabalení miminka při krmení), 2-4 přebalovací jednorázové podložky, dudlíček (vemte ho prosím, i když ho třeba nedáváte nebo by se nepoužil), bodýčko a klasické věci, které by jste si zabalila do tašky ke kočárku.

Pro rodiče a sourozence: bílé, černé nebo smetanové svršky (tílko, tričko, košile), džíny (mohou být i těhotenské) či legíny. Prosím volte je tak, aby byly pastelových barev a bez nápisů či vzorů.

V den focení:

Většinou maminky krmí cca kolem 6-7 hodiny ranní. Prosím tedy o zaslání potvrzující smsky, že je vše v pořádku a že na focení dojete. Další krmení je vhodné, pokud ke mě cesta do ateliéru trvá cca do hodiny, uskutečnit ještě doma těsně před cestou. Miminka v autě krásně usnou a po Vašem příchodu si je sama vybalím z autosedačky a začínáme fotit. Pokud cesta trvá déle. Tak nakrmte miminko doma a další krmení nechte, až ke mě do ateliéru. Někdy se stane, že se miminko po příjezdu vzbudí, tak dle aktuální sitace se buď dokrmí, nebo se snažíme miminko uspat. Miminko ráno prosím oblečte !!!! POUZE DO CELOPROPÍNACÍHO OVERÁLKU !!!!!. Usnadní mi to následné svlékání bez vzbuzení 🙂 S sebou si prosím také vezměte nějaké občerstvení a případně nnáhradní oblečení.

Délka focení:

Focení trvá 1-3 hodiny dle druhu focení. Tato doba se může zdát dlouhá, ale není tomu tak. Do této doby je zahrnut příjezd, svlékání miminka, krmení, přebalování, uspávání, výměna rekvizit, rodinné focení atd. Takže samotné focení je opravdu jen zlomkem toho, co se při Vaší návštěvě u mne v ateliéru děje.