Newborn - lifestylové focení

Lifestylové newborn focení je nearanžované miminkovské focení. Právě tento druh focení je přesně pro Vás, kteří nevyhledáváte focení miminka s rekvizitami a složitějším polohováním. Lifestylové focení je přirozené focení buď u Vás doma, venku nebo v ateliéru. Focení je v hodné pro miminka do 1,5 měsíce.

Jak se připravit na domácí focení?

Focení u vás doma má nezaměnitelné kouzlo a originálním způsobem zachytí vaši rodinnou atmosféru. Hlavně stydlivé děti se většinou cítí mnohem pohodlněji a lépe spolupracují.

Tento druh focení, není náhradou za ateliérové. Proto není možné v domácím prostředí nafotit zcela stejné i v některých případech podobné fotografie, jako v ateliéru. Life style focení je opravdu jen o Vás. Žádné rekvizity a doplňky.

Life stylové focení Vaší rodiny dává možnost vyfotit Vás takoví, jací jste, v prostředí, které jste si pro sebe vytvořili a které máte rádi.

číst více

Jak se připravit na miminkovské focení v ateliéru?

V ateliéru:

Pokud jste nestihli newborn focení do 3 týdnů věku miminka, mohu nabídnout lifestylové - nearanžované focení. Focení probíhá trošku jinak než klasické newborn focení. Miminka se neuspávají, jelikož čím starší miminka, tím je uspání miminek složitější. Pokud přijedete se spícím děťátkem, zkusím začít polohováním či nějakým košíčkem (zde bych ráda upozornila, že starší miminka se nemusejí již vejít do oblečků a rekvizit, které jsou v ateliéru k dispozici). Pokud se miminko vzbudí, již se snažíme fotit spíše uvolněně, nestrojeně. To znamená např. focení v náručí rodičů, se sourozenci nebo jen samotné nespící miminko. Dále se u tohoto druhu focení běžně nepoužívají rekvizity a polohy, jako u čerstvých miminek.

Co s sebou:

Pro miminko prosím vezměte jen čistě bílé body a nebo s nějakým jemným vzorem (puntík, proužek). Pro sebe a sourozence volte také spíše světlé barvy (bílá, krémová, smetanová, pastelová růžová, šedá, khaki). Oblečení volte bez nápisů a obrázků. Pokud máte zájem i o černé pozadí, volte černé vršky. Spodní díl oblečení doporučuji džíny (světle modré, šedé, šedočerné), nebo plátěné kalhoty (smetanové, krémové). Pro maminky mohou být šaty (midi, maxi) a pro malé princezny šatičky (květované - pastelové barvy, bílé, smetanové).

V den focení:

Doporučuji miminko doma nakrmit a další krmení nechat případně, až ke mě do ateliéru. Miminka většinou v autě usnou a po příchodu začínáme spícími fotkami, pokud miminko dovolí. Někdy se stane, že se miminko po příjezdu vzbudí, tak dle aktuální sitace se buď dokrmí. U lifestyle focení se miminka neuspávají. Miminko ráno prosím oblečte !!!! POUZE DO CELOPROPÍNACÍHO OVERÁLKU !!!!!. Usnadní mi to následné svlékání bez vzbuzení. S sebou si prosím také vezměte, dudlík, plenky papírové a látkové, přebalovací podložku, jídlo pro miminko, pokud nekojíte. Také nějaké občerstvení a případně náhradní oblečení.

Délka focení:

Focení trvá 1-3 hodiny, dle potřeby. Do této doby je zahrnut příjezd, svlékání miminka, krmení, přebalování, rodinné a sourozenecké focení.